Blachy perforowane

Firma Sitodrut ma w swojej ofercie blachy perforowane znajdujące szerokie zastosowanie w przemyśle. Zajmujemy się wytwarzaniem wysokiej jakości siatek metalowych, sit oraz sprzedażą blach perforowanych od ponad 60 lat, i w tym czasie zdobyliśmy duże doświadczenie w doborze odpowiednich metod produkcji. Blacha perforowana stalowa, nierdzewna, oferowane przez firmę Sitodrut to gwarancja trwałości. Zamówienia realizujemy z należytą precyzją oraz z zachowaniem najwyższych standardów.

 

W naszych blachach stosujemy miedzy innymi układ prosty, który pozwala na zastosowanie różnych kształtów oczek:

  • oczka okrągłe
  • oczka podłużne
  • oczka kwadratowe

Blacha perforowana ma najczęściej układ prosty, ponieważ zapewnia estetyczny i wyrównany schemat wzoru, którym mogą być oczka kwadratowe lub oczka okrągłe, które są bardziej popularne.

Zastosowanie blach perforowanych w budownictwie, architekturze i wielu innych gałęziach przemysłu

Blacha perforowana jest używana w konstrukcjach maszyn oraz urządzeń, w tym systemach wentylacyjnych i nie tylko. Dzięki swojej solidności oraz trwałości materiały z tej kategorii znajdują również szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Sprawdzają się bardzo dobrze w ogrodzeniach i balustradach, w produkcji bram garażowych oraz parawanów. O ich zastosowaniu możemy mówić także w przypadku przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, rolnego, jak również w branży meblowej i w aranżacji wnętrz. Blacha perforowana jest także coraz częściej używana na elewacjach budynków, wykorzystując ich właściwości estetyczne, a także użytkując jako materiał ochronny. Panele elewacyjne z blachy sprawdzają się jako element nowoczesnej architektury. Stal nierdzewna, z której są tworzone, pojawia się na elewacjach biurowców i galerii handlowych, a także nowoczesnych budynków mieszkalnych. Stal nierdzewna daje najlepsze efekty w produkcji tego rodzaju blach, dlatego wykorzystuje się ją najczęściej.

Zalety blach perforowanych – dlaczego wykorzystuje się je w tylu branżach?

Powodem, dla którego perforowane blachy znajdują zastosowanie niemal w każdej branży jest ich skład, a tym samym właściwości, które są cenione w wielu rozwiązaniach. perforacja pozwala wykorzystywać dowolną blachę do filtrowania różnorodnych materiałów. Wymaga to jednak pewnych cech, które umożliwią robienie to w sposób skuteczny, czyli długotrwały i bezawaryjny. Przede wszystkim warto zacząć od faktu, że takie blachy są wysoce odporne na działanie rdzy. Pozwala to na bezpieczną pracę przy wszelkich pracach filtracyjnych, lecz również w naturalny sposób chronią przed wpływem deszczów, czy innych warunków atmosferycznych. Inną zaletą jest ich wytrzymałość, co pozwala na zastosowanie takich blach w rozwiązaniach przemysłowych, gdzie długa żywotność materiału gra dużą rolę. Istnieje również możliwość przygotowania blach żaroodpornych, które sprawdzą się najlepiej w przemyśle ciężkim, gdzie ma się do czynienia z wysoką temperaturą na porządku dziennym. Warto również wiedzieć, że profesjonalna perforacja blachy wpływa na tłumienie dźwięków. W zależności od wielkości oczek, można otrzymać wygłuszenie od około 30 do 50%. Innym zastosowaniem, które jest użytkowane od całkiem niedawna jest wykorzystanie tego typu blach w działaniach dekoracyjnych. Mogą one stanowić tło do różnych instalacji artystycznych, być elementem na scenie podczas przedstawienia, czy wykorzystane jako ozdoba w przypadku utworzenia konkretnego kształtu.

Blachy perforowane – Śląsk – firma Sitodrut to gwarancja najwyższej jakości – przekonaj się sam!

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem wybranego materiału z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną, e mail i za pośrednictwem formularza na stronie. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zakupu oraz zastosowania blachy perforowanej. Zapraszamy również do odwiedzenia siedziby firmy, która mieści się w Gliwicach, przy ulicy Robotniczej 2. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.