Blachy perforowane najwyższej jakości

Firma Sitodrut ma w swojej ofercie blachy perforowane znajdujące szerokie zastosowanie w przemyśle. Zajmujemy się wytwarzaniem wysokiej jakości siatek metalowych, sit oraz sprzedażą blach perforowanych od ponad 60 lat, i w tym czasie zdobyliśmy duże doświadczenie w doborze odpowiednich metod produkcji. Blacha perforowana stalowa, nierdzewna, oferowane przez firmę Sitodrut to gwarancja trwałości. Zamówienia realizujemy z należytą precyzją oraz z zachowaniem najwyższych standardów.

 

W naszych blachach stosujemy między innymi układ prosty, który pozwala na zastosowanie różnych kształtów oczek:

  • oczka okrągłe
  • oczka podłużne
  • oczka kwadratowe

Blacha perforowana ma najczęściej układ prosty, ponieważ zapewnia estetyczny i wyrównany schemat wzoru, którym mogą być oczka kwadratowe lub oczka okrągłe, które są bardziej popularne.

Zastosowanie blach w budownictwie, architekturze i wielu innych gałęziach przemysłu. Sprawdź, gdzie się je wykorzystuje

Blacha perforowana jest używana w konstrukcjach maszyn oraz urządzeń, w tym systemach wentylacyjnych i nie tylko. Dzięki swojej solidności oraz trwałości materiały z tej kategorii znajdują również szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Sprawdzają się bardzo dobrze w ogrodzeniach i balustradach, w produkcji bram garażowych oraz parawanów. O ich zastosowaniu możemy mówić także w przypadku przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, rolnego, jak również w branży meblowej i w aranżacji wnętrz.

Blacha perforowana jest także coraz częściej używana na elewacjach budynków, wykorzystując ich właściwości estetyczne, a także użytkując jako materiał ochronny. Panele elewacyjne z blachy sprawdzają się jako element nowoczesnej architektury. Stal nierdzewna, z której blachy są tworzone, pojawia się na elewacjach biurowców i galerii handlowych, a także nowoczesnych budynków mieszkalnych. Stal nierdzewna daje najlepsze efekty w produkcji tego rodzaju blach, dlatego wykorzystuje się ją najczęściej.

Zalety blach perforowanych – dlaczego z powodzeniem wykorzystuje się je w tylu branżach?

Powodem, dla którego perforowane blachy znajdują zastosowanie niemal w każdej branży, jest ich skład, a tym samym właściwości, które są cenione w wielu rozwiązaniach. Perforacja pozwala wykorzystywać dowolną blachę do filtrowania różnorodnych materiałów. Wymaga to jednak pewnych cech, które umożliwią robienie to w sposób skuteczny, czyli długotrwały i bezawaryjny. Przede wszystkim warto zacząć od faktu, że takie blachy są wysoce odporne na działanie rdzy. Pozwala to na bezpieczną pracę przy wszelkich pracach filtracyjnych, lecz również w naturalny sposób chronią przed wpływem deszczów, czy innych warunków atmosferycznych.

Inną zaletą blach jest ich wytrzymałość, co pozwala na zastosowanie takich blach w rozwiązaniach przemysłowych, gdzie długa żywotność materiału gra dużą rolę. Istnieje również możliwość przygotowania blach żaroodpornych, które sprawdzą się najlepiej w przemyśle ciężkim, gdzie ma się do czynienia z wysoką temperaturą na porządku dziennym.

Warto również wiedzieć, że profesjonalna perforacja blachy wpływa na tłumienie dźwięków. W zależności od wielkości oczek można otrzymać wygłuszenie od około 30 do 50%. Innym zastosowaniem blach, które jest użytkowane od całkiem niedawna, jest wykorzystanie tego typu blach w działaniach dekoracyjnych. Mogą one stanowić tło do różnych instalacji artystycznych, być elementem na scenie podczas przedstawienia, czy wykorzystane jako ozdoba w przypadku utworzenia konkretnego kształtu.

Jak powstaje blacha perforowana?

Najczęściej blachy produkuje się ze stali oraz aluminium. Nowoczesne technologie, z których także korzysta Sitodrut, umożliwiają uzyskać blachy perforowane o wybranych parametrach. Jak powstają tego typu blachy? Perforacja polega na wykonaniu otworów na arkuszu blachy, które, w zależności od ustawień, mogą tworzyć mniej lub bardziej regularny wzór. Można też utworzyć otwory o konkretnej wielkości, czy kształcie – mogą one być okrągłe, kwadratowe lub w postaci podłużnych linii.

Istnieje kilka metod perforacji. Najpopularniejszą metodą jest wykrawanie – przy użyciu specjalistycznych maszyn można wyciąć wybrane kształty w blasze. Zaletą tej metody jest szybkość wykonania oraz niska cena.

Kolejną metodą perforacji jest wiercenie, które umożliwia stworzyć nawet niewielkie otwory w grubych blachach. Innym wykorzystywanym sposobem jest frezowanie. Ten rodzaj obróbki polega na wykonaniu w blasze sita o wąskich przekrojach oraz szczelinach.

Blachy perforowane – Śląsk – firma Sitodrut to gwarancja najwyższej jakości – przekonaj się samemu, że warto!

Jesteśmy firmą, której udało się zdobyć uznanie na międzynarodowym rynku. Już od ponad 66 lat (siatki i blachy produkujemy od 1955 roku) zapewniamy wysokiej jakości produkty przedsiębiorstwom z wielu branż. Z naszej oferty korzystają marki działające w różnych gałęziach przemysłu, w tym w sektorze samochodowym, lotniczym, odlewniczym, czy maszynowym. Ponadto nasze produkty zostały docenione też przez firmy farmaceutyczne, budowlane, chemiczne, czy spożywcze. Dzięki temu, że jesteśmy producentem, a nie dystrybutorem, mamy możliwość dopasowania każdego zlecenia do indywidualnych potrzeb klienta i nie inaczej jest w przypadku blach perforowanych.

Kto z nami współpracuje? Cieszymy się zaufaniem nie tylko rodzimych przedsiębiorców, ale z naszą firmą chętnie też współpracują marki z takich państw jak: Niemcy, Dania, Japonia, Belgia, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś oraz Brazylia.

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem wybranego materiału z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną, e mail i za pośrednictwem formularza na stronie. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zakupu oraz zastosowania blachy perforowanej. Zapraszamy również do odwiedzenia siedziby firmy, która mieści się w Gliwicach, przy ulicy Robotniczej 2. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.