Siatka pleciona karbowana

Siatki karbowane (inaczej siatki krepowane lub siatki krępowane) to wytrzymałe produkty, które są cenione przede wszystkim właśnie za swoją trwałość. Powstają z drutu stalowego ocynkowanego.

Na rynku dostępne są siatki jedno- i wielokarbowane. Zobacz poniżej, jakie rozwiązania oferuje Sitodrut.

Charakterystyka siatek plecionych

Szczególnym rodzajem siatki plecionej jest siatka pleciona karbowana. Wyroby z tej kategorii składają się z drutów okrągłych falowanych o splocie płóciennym. W zależności od gęstości splotu siatka może mieć różną wielkość prześwitu oczka. Siatki plecione karbowane są wysoce uniwersalne i dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji znajdują szerokie zastosowanie w rozmaitych branżach.

Ze względu na równomierne oczka, siatka pleciona karbowana jest odporna na rozklejanie oraz rozciąganie. Na długo zachowuje swoje właściwości. Siatki karbowane mają dużą trwałość splotu, dzięki czemu długo zachowują swoje właściwości.

Zastosowanie siatki plecionej karbowanej

Siatkę karbowaną plecioną wykorzystuje się w budownictwie jako wypełnienie balustrad, kratek kominowych oraz wentylacyjnych, rożnego rodzaju przegród magazynowych i boksów. Jest wykorzystywana w przęsłach ogrodowych, osłonach reflektorów w pojazdach czy w zabezpieczeniu przestrzeni ładunkowej w samochodach dostawczych.

Siatki plecione karbowane są również często używane do produkcji sit oraz osłon w maszynach i urządzeniach. Dzięki charakterystycznym kształtom są wykorzystywane w aranżacjach przestrzeni nowoczesnych budynków jako element o charakterze nie tylko użytkowym, ale również dekoracyjnym.

Sprawdź ofertę producenta Sitodrut

Firma Sitodrut ma doświadczenie w produkcji siatek i jest obecna na rynku od 1853 roku. Od początku istnienia stawiamy na jakość oraz wytrzymałość wyrobów z metalu. Oferujemy siatki plecione, siatki zgrzewane, sita z drutu i inne wyroby, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełnić różnorodne oczekiwania użytkowników.

Oferujemy również siatki wielokarbowe! Wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, stale rozwijamy swoje usługi i dopasowujemy je do potrzeb Klientów. Dysponujemy parkiem maszynowym oraz dużym zapleczem technologicznym, dzięki czemu możemy realizować indywidualne zamówienia.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą siatek plecionych karbowanych, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną, mailową oraz do odwiedzenia naszego oddziału.